2.hazai Merida Sajtó Tesztnapok

Véget ért a hegyikerékpárosok olimpiai krossz és maraton szakágainak 2009-es versenyszezonja, az eredmények tükrében kerül sor az évvégi számadásra, a jövő évi tervek ismertetésére. A meridás csapatok világviszonylatban az egyik legeredményesebb gárdát adják, Magyarországon szintén a legjobbak között vannak. A német Multivan Merida Biking Team a világkupa csapatösszetettet nyerte; az LTV Merida Racing és a Merida Maraton Team CST – elitben és utánpótlásban – a hazai legeredményesebbek közt végzett.

A magyar kerekesek október közepén a Mátrában már a 2010-es bringákat is tesztelhették. A prezentáció alkalmával a hazai forgalmazó képviseletében Kovács Tamás a legkorszerűbb technikákról, többek közt az új karbon fejlesztésekről és az összteleszkópok alkalmazásáról beszélt.

·          Vasvári Ferenc

A második szezonját záró kereskedelmi csapat, az LTV Merida Racing – Benkó Barbara németországi igazolása után – Under Programjával már az utánpótlásra alapozott. Mint Lukács Balázs csapatvezető elmondta, kiemelt szerepük van a jövő évi, Szingapúri Ifjúsági Olimpiára való kvótaszerzésben a kétszeres idei bajnok, Béla Attila világbajnoki pontszerzése révén. Lukács Bálint – érettségire való felkészülés közben – U23-ban állhatott több ízben dobogóra, Kéri Zsófia kézsérülése mellett U19-ben ért a dobogó második fokára.
A mátrai program felemelő pillanata volt, amikor megjelent a közelmúltban súlyos közlekedési balesetet szenvedett, bajnoki ezüstérmes Kis Dániel. A fiatal versenyző ausztráliai világbajnoki szereplését hiúsította meg, amikor elütötte őt edzés közben egy gépjármű, majd hetekre kórházi kezelésre szorult.

Mikula Gábor, a jövőre 14. szezonját kezdő Merida Maraton Team CST „séfje”, mint összegzett: „ezüst évet zártak”. Sok versenyen rajthoz álltak, zömmel második helyek jutottak versenyzőiknek. A gárda gerincét 15-20 bringás adja, ők hazai kupafutamokon, országos bajnokságokon, külföldi viadalokon is rajthoz álltak. Munka mellett még mindig számítani lehet a 33-szoros bajnok Vajda Mártára, akinek nyomdokain teker a maraton vb-t legjobb magyar eredménnyel teljesítő Módos Gabriella.

Mellettük a maratonok kupaösszetett dobogóin és olimpiai krossz helyezettek között végzett, illetve sikerrel teljesített jelentős erőpróbát Szlobodnyik Zsolt, Lobmayer Balázs, Adorján Sándor, Kiss József, Szalontay András és Bence. A csapatvezető a tervek közt említette a közelgő cyclo-cross versenyeken való jó szereplést, a külföldi helytállást, a csapatrangsorban és egyéniben a bajnoki helyezést illetve a bajnoki címek megszerzését; valamint olimpiai krossz kupafutam szervezését.