Maraton VB Graz - Módos Gabi a legjobb Magyar

Hogy mi volt?

Szombaton érkeztünk, megnéztük volna a pálya elejét és végét, ám a 28%-os kezdő emelkedőn nincs nagyon mit nézni - inkább a szintrajzot, hogy meddig tart; a befutón pedig gyerek verseny volt, mire befejezték, leszakadt az ég. Már-már szilvásváradi időjárásra hangoltunk, aztán reggelre elállt, így "csak" a terep volt sáros, de legalább nem esett.

A csapat: Parti Andris, Blazsó Marci, Bogár Gábor, Szatmáry Andris, Dósa Eszter és én.
Master Maraton EB - ugyanitt, a VB rajttal együtt, melyen bárki részt vehetett, aki legalább 30 éves.
Hasenfratz Peti Master Európa Bajnok, és dobogóra állhatott volna dr Cseh VeRonika, ha tudta volna, hogy 3. lett..
Jó érzés volt hallani a Himnuszt, és látni Házit a kék Európa Bajnoki mezben, magyar zászlóval! Nem nehéz kitalálni Roni jövő évi célját sem.
A válogatott mellé segítőnek, frissítőnek Valter Tibi és Gizmo jöttek - szintén saját zsebből és elszántságból.

A pálya lányoknak 84km 3061 m szint (itthon egy középtáv 1200-1500m, na jó, Szilvás 1700m) - 4 frissítő és 5 technikai zóna.
Maraton nagy része aszfalt és murva, ami viszont erdei talaj, az köves, gyökeres, csúszós, sáros. A nagyok által is nehéznek titulált pálya - gondolhatjátok hogy milyen jól esett, úgy 4 óra menetidő környékétől.. és akkor jött csak a java!
Az említett rajt utáni emelkedő következtében az erdőben már nem volt tülekedés. A pálya első fele volt a gyorsabb, kevesebb szinttel, a "végére" hagyták a Schöckl mászást, illetve onnan a legtöbb figyelmet igénylő lejtőket (ami akkor már elég kevés volt), megspékelve még két saras - tolós emelkedővel.

Remek hangulat az egész versenyen, hihetetlen sok szurkolóval a pálya mentén. Egyrészt bevitték településekre, vendéglátó egységek elé a nyomvonalat, másrészt még az erdő mélyén is rengetegen biztatták még a mezőny végét is.

A verseny: a VB 55 női indulóját követte a Master EB női mezőnye - nehéz volt kiszúrni, ki hova tartozik.
Számomra a célkitűzés volt, hogy négyessel kezdődjön a helyezés, és a leggyorsabb magyar legyek. Végül is sikerült, csak mondjuk az elejéhez képest a hátrány jelentős, ám reális.. kb így kalkuláltam: mennyit kapunk Barbitól + idén Ő mennyit az éltől.

Jövőre szeretnék több külföldi versenyt XCO és XCM is - hogy ne kapjon ekkora sokkot a szervezet :)