Meridás sikerek a Bükk Maratonon

A hölgyek között Poór Brigitta volt a legjobb a XV. Bükk Maratonon és további érmeket is szerzett a Merida Maraton Team CST, a Vas-család két aranyat is begyűjtött.

150805 bukkmarci 1

Kétnapos rendezvény keretében került sor Felsőtárkányban a jubileumi, 15. Bükk Maratonra, ahol – idén már sokadszor – az esővel fenyegető időjárás-előrejelzések alaptalannak bizonyultak, a közelmúlt kánikulában rendezett versenyei után szinte felüdülés volt a kissé borongós, de száraz időben hegyikerékpározni.

150805 bukkmarci 4

Idénre változtak a pályák - mini táv (16 km); rövid táv (38 km); közép táv (57 km); hosszú táv (88 km) – előnyükre, változatosabb és biztonságosabb lett a nyomvonal, kiváló kijelöléssel. Az első hurokban a nagyon hosszú mászást néhány laposabb rész törte meg és a lejtmenet is módosult. Az ellátmányra sem lehetett panasz, ami a frissítőpontokra és a tészta-partira is igaz.

150805 bukkmarci 2

A gyors pályákon komoly átlagsebességeket értek el a legjobbak, az elit hölgyek versenyét a Szilvásvárad Maraton óta mountain bike versenyen először látható Poór Brigitta (Merida-Maraton Team CST) magabiztosan nyerte. A hosszú távon a master 2 kategóriában volt éremesélyes a Merida Maraton Team, Vas Péternek kimondottan jó napja volt, abszolút eredmény szerint is kiváló versenyt futott, korosztályában pedig fölényesen győzött.

150805 bukkmarci 3

A Vas-családból Balázs is aranyérmet szerzett rövid távon U17 kategóriában, de az U13-asok között is nagyot küzdött Vas Barnabás, aki a mini távon – bár csak a 25. helyen végzett – technikai probléma miatt futva teljesítette a penzum jelentős részét. Szintén dobogón végzett Nagy Benedek, aki a rövid táv master 1 kategóriában lett második.