Írta: Vizdák János. Az eredeti cikk itt olvasható.
Ígértem egy második bemutató cikket a Northwave ruhákról, amiket a téli spanyol utamhoz választottam, ez kb megfelel a hazai késő tavaszinak. Nagyon reméltem, hogy ezekre lesz majd többnyire szükség és ez szerencsére így is lett, általában elég volt ez a kollekció a spanyol télben. A téliesebb szettre csak nagyon ritkán volt szükség a magasabb hegyekben, vagy ha bejött pár nap lehűlés.
Az egyik legnehezebb kérdés a cipő volt. Olyan kellett, ami tényleg mindent is tud egyben. Legyen jó endurozni, de tekerni, is, tudjak benne vezetni, sétálni, sőt gyalog túrázni is, ha kell, vagy épp a reptéren rallyzni benne. Az igen széles paletta áttekintése után a Northwave Rockit Plus lett a befutó nálam.
Mondom is az okait, kezdjük a talp felől: Széles, stabil, elég erősen mintázott Vibram talpa van. Ami a túra cipők közt már évek óta a legnépszerűbb talp anyag. Köszönhetően a kimagasló tapadásnak és kopásállóságnak. Nem is okozott csalódást, tényleg nagyon tapad, még a legcsúszósabb köveken is egész jó volt, de mindenképp sokkal jobb, mint egy átlagos cipőtalp. Mintázata pont olyan mély és agresszív, amire szükség van terepen, de mivel nagy pogácsái vannak és kellően széles így a városban is stabil, illetve terepen is hibátlan. Ez nálam fontos szempont volt, mert voltak kisebb túráim, és sétáim is benne. Ráadásul a Rockit Plus-hoz lehet kapni egy kis gumi betétet, amit a stopli helyére ugyanúgy fel lehet csavarozni, evvel gyakorlatilag egy szinte teljes értékű túra cipőt kapunk, ami akár utcán vagy városban is használható. A talp egyébként pont annyira merev csak, mint egy komoly túracipőnek így a nagyon sziklás terepeken is megfelelően véd, de nem zavaró az aszfaltos sétáknál sem. A Northwave ezt a cipőt szándékosan ilyen univerzális modellnek tervezte ezért a sarok kapott egy ütés elnyelő betétet is, mint a rendes cipők általában. Ettől tényleg 98%-ban ugyanolyan lesz benne sétálni, mint egy kényelmes túracipőben.
Viszont annak ellenére, hogy ennyire jó minden másra is, bringán is hibátlan maradt. Ok nem egy XC versenycipő a merevségét tekintve, de egész napos bringázásokra használtam, napi 4-5 órát, 1000-2000m szintet tekerve és trailezgetve mégsem volt kényelmetlen soha.
Ami nálam szintén fontos volt amellett, hogy jól nézzen ki az-az, hogy a felső rész legyen annyira zárt, hogy a hidegebb napokon ne fújja át a szél, ne fagyjak bele, de azért annyira meg szellőzzön, hogy ne legyen túl meleg. Na ezt pláne csillagos ötös módon hozza. Ugyan nem vízálló, de impregnálással javíthatunk ezen is. Viszont a sűrű szövet felső rész az tényleg 90%-ban fogja a szelet így ha át is ázik az esőtől még mindig melegebben tart. Nagyon jó ez a felső rész. A csat rendszere a Northwave saját tekerős rendszere, ami véleményem szerint van olyan, mint a boa, nem hajlamos megkopásra és ebből adódó vissza lazulásra, véletlen szerű kioldásra, valamint van lehetőség ugyanazzal a gombbal egyet visszalazítani, vagy teljesen kioldani a levételhez. Nagyon szuper és szerencsére van alkatrész utánpótlás is, ha bármi miatt később szükség lenne a damil, vagy a tekerőgomb cseréjére. Ha még sportosabbra akarnák kihozni, akkor mondjuk lehetne két tekerentyű rajta, azzal még jobban rá lehet feszíteni a lábra, de amire ezt a cipőt kitalálták igazából, azaz kirándulós, világjárós, mindenesnek, arra bőven elég az egy tekerős megoldás is, csak az én extrémebb igényeim igénylik néha a dupla tekerőt.
Tökéletes választás lett Rockit Plus, szép, utcán is használható és bringán is hibátlan.
Nézzük a rövid nadrágot. Amit magammal hoztam az a Northwave Edge modell, de ez egy kifutó termék, tehát pont ezt már nem lehet megvásárolni, max, ha maradt valahol raktáron, csak akkor tudod. De azért nem mennék el mellette szó nélkül akkor sem. Az biztos, hogy ennyire könnyed laza, szabad tekerést még semmi nem biztosított. Úgyhogy innentől már megvagyunk. Olyan mintha semmi nem lenne rajtam, anyaga kissé rugalmas nem tapad a bőrre és kurva jó a szabása. Így szabadabb benne a mozgás, mint akár a legtöbb feszülős naciban. Amibe kicsit bele lehet állni az a zsebek zipzárjainak az elhelyezkedése. Arra nem adnék 10 pontot, de nem is olyan rossz azért, mondjuk legyen 8-9pont. Kicsit gyűrődik és néha nehezebb felhúzni menetközben, ami amúgy jellemzően nem egy fontos szempont másoknál. Ami viszont jó, hogy a jobb zsebében van egy belső telefon zseb, ami jól stabilizálja azt belül illetve egy kulcscsomó akasztó hurok is, erre mondjuk még dobhattak volna egy kis műanyag karabinert. A bal oldali zseb az egy részes, de a bal szárán, oldalt még van egy tépőzáras rész is, én oda kaját vagy a kesztyűm teszem, ha épp nincs rajtam. Kíváncsi vagyok az új modell miben változik majd, de remélem a kényelem marad, mert az a Northwave Edge esetében verhetetlen.
Az Edge baggy short alá vagy a Fast Kantáros nadrágot szoktam venni, vagy a Sport alsónadrágot
A Northwave Fast egy klasszikus bringás nadrág, a profibb fajták közül. Nagyon kényelmes, ergonomikus betéttel. Jó vaskos, de csak ott ahol kell, az ülepénél. A front rész lightosabb a szabadabb mozgás és a kényelem érdekében. Anyaga elég erős feszes, még úgy is, hogy XXL –est választottam!!! Divat mostanában a szuper szűk szett, de én jobb szeretem, ha kicsit lazábban tudom bennük mozogni. Ez idáig remekül bírja, de fel is sírnék, ha egy ilyen nadrág három hónap alatt elfáradna.
Mikor nagyon meleg van vagy még lazább mozgásra vágyom, akkor jön a Northwave Sport alsónadrág. Ez egy kimondottan a baggy shorthoz tervezett nagyon szellős és könnyed, hálós anyagú vékonyabb betéttel készülő nadrág. Mondhatjuk, olyan, mint egy szuper szellős alsógatya csak van benne egy betét is. Érezhetően könnyedebb így a mozgás és jobb a szellőzés is, ezért szeretem nagyon ezt a kombót. Igazi nyárban ez sokkal jobb, mint a klasszik betétes+baggy short, de hűvösebb napokon meg az a szerencsésebb, lehet variálni. A betét érezhetően vékonyabb, de egy jó nyereggel elég. Viszont pont a vékonysága miatt még könnyedebb az egész. Beépített patentekkel bármelyik Northwave baggy shorthoz hozzá lehet kapcsolni. Nagyon megszerettem, korábban sajnos mindig a leharcolt betétes gatyáimat használtam a baggy-k alatt, de ég és föld a különbség főleg melegben.
Felsőtestre is a Bomb szériára esett a választás, ebből van rövid és hosszú ujjú is nálam. A mindkettő nagyon kényelmes, mint a nadrág, ezen sem érezni, hogy van rajtam bármi is, nagyon szellős, sosem izzadok bele és tökéletes a szabás is. Az anyaga kimondottan rugalmas, de tartja a formáját, nem lóg az emberen idétlenül. Ami meglepett, hogy ez nagyon finom tapintású anyag milyen jól bírja szúrós tüskés bokrokat, még sehol nem futott ki egy szál sem pedig itt néha olyan mintha drótkefés sövény mentén bringáznék. Szó szerint fáj. Szóval anyag használat zseni. Szabás zseni. Egyelőre tartósnak is tűnik, de ennyit (3 hónap) minimum el is várunk tőlük, sőt ennek a sokszorosát inkább. De nem lesz velük gond ebben biztos vagyok.
Ha hűvösebb napok jönnek, akkor pedig a Blade hosszú ujjú mezt veszem fel. Ez egy vékony thermo mez, pont jó, mikor kicsit felhősebb vagy szelesebb az idő. Nagyon szép színe van és baromi jó anyaga. Hátul három zseb ahogy kell és eléggé testhez simuló, mivel ez egy XC mez igazából, de nem ereszkedik meg a zsebénél sem, ha pakolsz bele. Anyaga ennek is jól bírja a tüskéket meg a bozótot, de ezen nem is lepődöm meg mivel érezhetően más masszívabb anyagból készült. Viszont a méretezés picit szűkebb, figyelj a méretválasztásra.
Air LF kesztyű, ezt egyszerűen imádom. Lehet, hogy volt már hasonló jó kesztyűm, de jobb tuti nem. Annyira tökéletes a szabás és az anyaga is, hogy semmit nem változtatnék ezeken. Egyedül a mutató új köröm előtti részét erősíteném meg, mert az ilyen light kesztyűknél mindig az adja fel először. Azt megerősítve megduplázható lenne az élettartam. Ez most még kiválóan bírja 3 hónap használat után is. A felső rész nagyon vékony rugalmas hálós anyag, olyan szellős mintha semmi nem lenne rajtad, de a rugalmasságának köszönhetően finoman, egyenletesen, de mindenhol passzol a kézhez, így nagyon stabil is vele a fogás. A tenyér rész is perfekt, egy darabból készül, nincs semmi varrás a tenyér részen így nem is fog nyomni, zéró párnázottság, ami egy versenykesztyűnél így van rendjén. Viszont van rajta egy az egész tenyeret behálózó nagyon vékony szilikon rács szerezet, ez nagyon jó tapadást biztosít. Tökéletes vele a fogás, olyan nem túl sok, de soha nem is kevés. Ezeken a szilikon csíkokon ugyan kezd látszani a fáradás, de nem vészes, és máig jól tapad. Ettől az egytől féltem kicsit, hogy majd hogy bírja, de szerencsére jobb, mint gondoltam. Az újjak érintő képernyő kompatibilisek. A csukló részen pedig van egy kis rugalmas passzé, ami szintén segíti a jó illeszkedést, illetve szerintem jó, hogy egy picit védi „melegíti” a csuklót.
Összességében ez egy szuper szett, imádok bennük bringázni, mert könnyed szabad érzés. Ennek ellenére a strapát is jól bírják, úgyhogy merem őket ajánlani.
A Northwave cuccok árai mindig is a kedvezőbbek közé tartozott a prémium szegmensben, és ez szerencsére ez továbbra is így van, a linkeken találod az aktuális árakat.